Bezpieczeństwo najważniejsze, czyli jak chronimy wasze dane?

20 czerwca, 2022

Aby móc korzystać z zasobów naszej biblioteki, konieczne jest posiadanie aktywnej karty bibliotecznej. Technologię w postaci aplikacji dla czytelników dostarcza Legimi, które jest mecenasem projektu. Korzystanie z biblioteki jest nieodpłatne.

 

Jeśli chcesz otrzymać dostęp do zbiorów biblioteki Fundacji Depozyt Biblioteczny, musisz założyć konto czytelnika. Musimy upewnić się, że jesteś prawdziwą osobą, dlatego poprosimy Cię o wypełnienie formularza i potwierdzenie tożsamości. To proste, a wszystkie instrukcje wyświetlimy na ekranie. Nad bezpieczeństwem całego procesu weryfikacji tożsamości pieczę sprawują nasi partnerzy: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która stworzyła wygodną i bezpieczną aplikację eDO App oraz Authologic Sp. z o.o.

Korzystanie z aplikacji eDO App jest bezpieczne. Dane odczytywane przez aplikację z  dowodu osobistego z warstwą elektroniczną są przesyłane bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem. Zastosowane w aplikacji zabezpieczenia chronią Twoje dane przed skopiowaniem i nieuprawnionym wykorzystaniem. Gwarantuje to twórca aplikacji: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która od ponad 100 lat stawia na pierwszym miejscu obywateli i ich bezpieczeństwo i jako producent polskich dokumentów zapewnia  także poufność informacji i danych zawartych w warstwie elektronicznej Twojego dowodu.

 

Jeśli zdecydujesz się na utworzenie karty bibliotecznej i weryfikację tożsamości z użyciem eDO App, proces ten potrwa tylko chwilę i będzie wymagać potwierdzania operacji przy pomocy Twojego kodu PIN (nadanego w urzędzie, podczas odbioru dowodu osobistego). Dane osobowe zostaną udostępniane są wyłącznie Fundacji Krajowy Depozyt Biblioteczny.

Zachęcamy do pobrania aplikacji, z której możecie korzystać na  smartfonach i tabletach.

Aplikację eDO App można pobrać ze sklepów Google Play, App Store oraz AppGallery na smartfony z systemami Android i iOS. Jest dostępna dla systemu Android (wersja 6.0 i nowsze) i systemu iOS (wersja 13.2 i nowsze, od iPhone 7 i nowszych).