Głuche rzeki od Królowej Polskiego Reportażu

11 lipca, 2022

Książka dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Anna Strońska (ur. 14 marca 1931 w Przemyślu, zm. 5 czerwca 2007 w Warszawie) – polska reporterka, pisarka i publicystka. Zwana pierwszą damą polskiego reportażu.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w „Gazecie Krakowskiej” i „Polityce” (1963-1981). Debiutowała w piśmie „Młoda Rzeczpospolita”. W 1960 dostała nagrodę im. J. Bruna, a w 1975 od redakcji „Życia Literackiego”. W 1977 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Związana z „Kulturą”.

Wypożycz tę książkę, a jeśli jeszcze nie masz naszej karty bibliotecznej, to załóż ją tutaj.