Świat musi osądzić

28 sierpnia, 2022

Chciałbym, aby moje wspomnienia z pobytu w sześciu hitlerowskich obozach koncentracyjnych stały się oskar­żeniem nie tylko tych zbrodniarzy, o których piszę z imie­nia i nazwiska. Oskarżam hitleryzm. Oskarżam tych wszy­stkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio przyczynili się do tego, że miliony ludzi różnych narodowości poszły „do pieca”.

Obozy w III Rzeszy – obozy i podobozy przeznaczone do przetrzymywania (w niektórych przypadkach także uśmiercania) ludzi kierowane przez SA, a później SS, policję lub Wehrmacht. Utworzone w latach 1933–1945 przez władze państwowe Rzeszy Niemieckiej (III Rzeszy). Obozy te, w liczbie przynajmniej 12 tysięcy, umiejscowione były na własnym terytorium III Rzeszy oraz na ziemiach państw okupowanych.

Książka dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych

Jeśli nie masz karty bibliotecznej, utwórz ją > tutaj

Jeśli jesteś już naszym czytelnikiem > wypożycz