Biblioteki partnerskie: Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie

15 września, 2023

Dzisiaj zabieramy Was na małą wirtualną wycieczkę do kolejnej biblioteki partnerskiej Depozytu – tym razem będzie to Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie.

14 grudnia 2018 roku została otwarta nowa siedziba Biblioteki w budynku Dworca PKPPrzebudowa hali dworcowej w zasadniczych zrębach pozwoliła na utrzymanie pierwotnych jej funkcji: połączenie z poczekalnią dla podróżnych, dodatkową poczekalnią multimedialną i kasą biletową. Ciekawe i nietypowe rozwiązanie.

Biblioteka Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie jest biblioteką hybrydową łączącą tradycyjne formy działalności (udostępnianie zbiorów, udzielanie informacji, działalność kulturalną i edukacyjną) z nowymi technologiami (digitalizacja zbiorów, wirtualizacja usług bibliotecznych, Multicentrum).

W Bibliotece w Kwidzynie zagracie w gry planszowe, weźmiecie udział w różnego rodzaju warsztatach i spotkaniach, zapiszecie się do Klubu Poetyckiego czy Dyskusyjnego Klubu Książki. Na dzieci czeka sala zabaw, teatrzyki, warsztaty i spotkania z książką.

Ważnym miejscem tej biblioteki jest Multicentrum, które pozwala zapoznać dzieci, młodzież jak i dorosłych ze światem technologii. Jest to interaktywne centrum nauki oferujące szeroki zakres działań i doświadczeń.

Zapraszamy do Kwidzyna!