Depozyt poleca: Xanth Anthony’ego Piersa

01 września, 2023

Wiemy, że wśród naszych czytelników jest spora grupa fanów fantasy, dlatego dzisiaj udajemy się do krainy Xanth!

Jest to fikcyjna kraina, wymyślona przez Anthony’ego Piersa, w której toczy się akcja ponad 40 powieści.
Xanth to półwysep, przez środek którego przebiega Rozpadlina – głębokie pęknięcie w ziemi strzeżone przez smoka i zaklęcie zapomnienia. Ta magiczna kraina sąsiaduje z normalnym światem, zwanym „Mundanią” czyli Przyziemiem.
Źródłem wszechobecnej magii jest demon żyjący pod ziemia. Jego potężna moc wycieka do krainy Xanth dzięki magicznemu pyłowi.
Zapowiada się fantastycznie, prawda?

W Depozycie  na razie znajdziecie kilka książek Anthony’ego Piersa z tego właśnie cyklu, ale obiecujemy, że będzie ich przybywać!

Książki dostępna są w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Zapraszamy do wypożyczania!