„Szklany klucz” Dashiella Hammetta

07 lutego, 2024

Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić czarny kryminał Dashiella Hammetta, autora słynnego „Sokoła maltańskiego”.

Książka „Szklany klucz”, bo o niej mowa, to czarny kryminał osadzony w Ameryce – czasy prohibicji, mętne interesy, męski twardziel, piękna kobieta.

„Na kilka tygodni przed wyborami Kalifornią wstrząsa zabójstwo syna znanego senatora. Sprawę stara się wyjaśnić nie prywatny detektyw, ale… nałogowy hazardzista Ned Beaumont. Tylko on zna wszystkich: gangsterów, skorumpowanych urzędników i kłamliwych polityków. Choć cyniczny, nieuczciwy i niemający obiekcji co do bagna, w jakim tkwi, ma jednak swoje zasady.”
[z opisu wydawcy]

Książka dostępna w Depozycie dzięki: Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach.

Zapraszamy do wypożyczania >>> tutaj