Biblioteki partnerskie: Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach

02 sierpnia, 2024

Jedną z bibliotek, które są z nami od początku, jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach.

Biblioteka swoją działalność rozpoczęła w 1906 roku i jest najstarszą instytucją kultury w Skierniewicach.

Poza podstawową ofertą biblioteczną zaprasza do korzystania z bogatych zbiorów dokumentów życia społecznego, zbiorów muzycznych, książki mówionej oraz dostępu do książki elektronicznej. Najświeższą propozycją skierowaną do czytelników jest wypożyczalnia gier planszowych i karcianych sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego.

MBP w Skierniewicach jest aktywnym wydawcą książek historycznych i beletrystycznych.

W ofercie biblioteki znajdują się spotkania z ludźmi kultury i nauki, działania warsztatowe m.in. dla seniorów, konkursy literackie, muzyczne i matematyczne.

Biblioteka mieści się w 4 punktach miasta ale marzy o własnym budynku.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach jest partnerem Depozytu Bibliotecznego od 2022 roku.

Na zdjęciach poniżej m.in. spotkanie z Piotrem Nowakowskim – siatkarzem i Kamilem Składowskim z Polskiej Ligi Siatkówki, spotkanie z Kazikiem Staszewskim – muzykiem, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, oraz rozmowa o kwantechizmie z prof. Andrzejem Draganem.