Mikro-projekt I Leśne zanurzenie i ruch relaksacyjny

14 sierpnia, 2024

Krakowski Archipelag Kultury / Mikro-projekt

„Leśne zanurzenie i ruch relaksacyjny” – warsztaty relaksacyjne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Warsztaty skierowane są do dwóch grup po maksymalnie 8 osób. Głównym celem jest nauka prostych technik relaksacyjnych i mindfulness poprzez pracę z ciałem, zmysłami, oddechem i naturą. Połączenie pracy w środowisku naturalnym z aktywnościami w zamkniętej przestrzeni zapewni uczestnikom unikalne doświadczenia.

Warsztaty mają na celu edukację uczestników w zakresie technik relaksacyjnych i mindfulness, które będą mogli samodzielnie stosować w codziennym życiu. Program obejmuje pracę z różnymi zmysłami oraz techniki ruchowe, które pomagają w redukcji stresu i napięcia. Uczestnicy będą mogli również rozwijać swoje zdolności twórcze poprzez rysunek i improwizację ruchową.

Warsztaty przewidują pracę w naturze, w obszarze Lasu Wolskiego. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko do relaksacji, ale również do poznania jego terenu. Las Wolski, jako jeden z największych obszarów zielonych w Krakowie, oferuje wyjątkowe warunki do obcowania z naturą. Uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć ekosystem lasu, jego bioróżnorodność oraz znaczenie ochrony takich miejsc dla zdrowia i dobrostanu psychicznego.

Warsztaty będą składać się z dwóch dni do wyboru:
3-4 sierpnia 2024 lub 24-25 sierpnia 2024.

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy na bezpłatne warsztaty „Leśne Zanurzenie i Relaksacja”

#KAK #ArchipelagKultury #mikroprojekty