Z wizytą u bujnych Tajów i mężnych Meo

22 lipca, 2022

Książka dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych

Czy wiesz, że Arkady Fiedler był Był laureatem wielu nagród, m.in. nagrody literackiej miasta Poznania (1936), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za literaturę podróżniczą (1963), nagrody prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży (1974) oraz nagrody państwowej I stopnia za całokształt twórczości (1978)?

Podtytuł: U bujnych Tajów i mężnych Meo

Reportaż będący plonem podróży autora do Wietnamu Północnego w latach 1956-57. To, co najbardziej interesuje Fiedlera to zderzenie zamierzchłej tradycji i współczesności, jednocześnie przeciwstawnych sobie i uzupełniających się nawzajem. Pisana niedługo po wyzwoleniu Wietnamu spod francuskiej dominacji, książka jest jednocześnie kopalnią wiedzy na temat historii regionu i ludów go zamieszkujących.

Jeśli nie masz karty bibliotecznej, utwórz ją > tutaj

Jeśli jesteś już naszym czytelnikiem > wypożycz