„Stryj Silas” powieść gotycka

14 sierpnia, 2023
Przed Wami kolejna książka, którą możecie wypożyczyć z Depozytu Bibliotecznego!
„Stryj Silas” to wiktoriańska powieść gotycka przez wielu krytyków uznawana za najlepsze dzieło Josepha Sheridana Le Fanu’a.
Narratorką i główną bohaterką opowieści jest Maud Ruthwyn, która po śmierci ojca zdana jest na łaskę upiornego stryja, dybiącego na jej majątek.
Mroczny klimat, podupadła rezydencja odcięta od świata, ciemne korytarze, ponure pokoje, zaduch tajemnicy i perfekcyjnie skonstruowane postacie.
To książka, której lepiej nie czytać w samotności.

Joseph Sheridan Le Fanu urodził się w 1814 roku w Dublinie. Irlandzki pisarz i dziennikarz, autor m.in. „Domu przy cmentarzu”, „Stryja Silasa”, oraz takich opowiadań jak wampiryczna „Carmilla” czy „Zielona herbata”.
Le Fanu zmarł dręczony lękami i przywidzeniami w 1873 roku na zawał serca.

Powieść dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.
Wypożycz >>> tutaj

Książka dostępna w zasobach:
Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej