Depozyt poleca: Arkady Fiedler

16 sierpnia, 2023

Dzisiaj chcemy Was zabrać w podróż dookoła świata, której przewodnikiem będzie Arkady Fiedler!

Słynny podróżnik – w swoim życiu odbył 30 wypraw do Afryki, obu Ameryk, Azji oraz krajów Europy. W 1974 r. w domu w Puszczykowie stworzył wraz z rodziną prywatne muzeum podróżniczych trofeów.

Znany reportażysta i prozaik – napisał ponad 30 książek, które ukazały się w 23 językach w przeszło dziesięciomilionowym nakładzie. Głównie były to książki podróżnicze ale również wiersze i powieści wojenne („Dywizjon 303”).

Żołnierz – uczestnik Powstania Wielkopolskiego; porucznik Wojska Polskiego. Podczas II Wojny Światowej, w lutym 1940 roku dotarł do Wielkiej Brytanii, gdzie poznał polskich lotników uczestniczących w bitwie o Anglię.

Laureat wielu nagród.

Książki tego słynnego podróżnika, które znajdziecie na naszych wirtualnych półkach:

Książki dostępna w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Zapraszamy do wypożyczania!