Depozyt poleca: Biblioteka Żółtego Tygrysa

09 października, 2023

Cieszymy się, że w naszych zbiorach pojawiły się tomiki z serii „Biblioteka Żółtego Tygrysa” wydawanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w latach 1957-1990 😀


Dla porządku trzeba dodać, że Wydawnictwo Bellona próbowało reaktywować cykl pod nazwą „Z Tygrysem” ale ograniczyło się to do kilku tomików.
Seria – z założenia propagandowa – ale pełna ciekawostek militarno-szpiegowskich, które do dzisiaj budzą zainteresowanie. Wojna w polu, wojna na morzu, plany knute w zaciszu gabinetów.


„Tygrysy” były fenomenem wydawniczym, bowiem nakłady poszczególnych tytułów osiągały wielkość do 300 tysięcy egzemplarzy.
Zasadniczo tematyka tych książeczek obejmowała epizody dotyczące II Wojny Światowej, ale były też tytuły, które opisywały wydarzenia sprzed wojny jak i tuż po niej. Tajemnice II Wojny Światowej skondensowane w postaci małoformatowych książeczek okazały się sukcesem wydawniczym.
Reasumując ten cykl był pierwszą polską serią książeczek kieszonkowych 😄
Co znajdziecie u nas?


Między innymi „Gdynia nie odpowiada” Mariusza Golika, „Sowy nadlecą o świcie” Medarda Krzyckiego, „Rayaki 444” Wacława Maltena czy  „Upadek Corregidoru” Rajmunda Szubańskiego (dostępny także jako synchrobook) oraz wiele innych.
Zachęcamy do wypożyczania!

#depozytbiblioteczny #wypożyczeniamiędzybiblioteczne