Depozyt poleca: Conan z Cymerii

03 listopada, 2023

Czy wiecie, że z naszej biblioteki możecie wypożyczyć już 45 książek o przygodach Conana z Cymerii?!

Conan Barbarzyńca, Conan król Akwilonii – to chyba najbardziej znana postać „heroic fantasy”. Twórcą tego super bohatera pochodzącego z Cymerii był Robert Ervin Howard.

Dzisiaj chcemy Wam polecić  tzw. „czarną serię” książek o Conanie, w skład której wchodzą 72 tomy z opowiadaniami Roberta E. Howarda oraz jego kontynuatorów, czyli m.in. Poula Andersona, Leonarda Carpentera, Lina Cartera, L. Sprague de Campa, Rolanda J. Greena, Johna C. Hockinga, Roberta Jordana, Seana A. Moore’a, Björna Nyberga, Andrew J. Offutta, Steve’a Perry’ego, Johna Maddoxa Robertsa, Harry’ego Turtledove’a i Karla Edwarda Wagnera.
Okładki ozdobione grafikami Franka Frazetty robią ogromne wrażenie do dzisiaj.
Niestety nie mamy  jeszcze wszystkich tomów z tej serii, ale jak widzicie pracujemy nad tym usilnie!

Dzięki bibliotekom:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach
  • Biblioteka Miejska w Cieszynie
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Morągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pobiedziska im. Łukasza Opalińskiego

udało się już skompletować ponad połowę cyklu!

My szukamy dalej, a wy wypożyczajcie, czytajcie i „zwiedzajcie” krainy hyboryjskie.

Książki dostępna są w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Zapraszamy do wypożyczania!