Biblioteki partnerskie: Biblioteka Publiczna Gminy Szemud

24 listopada, 2023

Dzisiaj zabieramy Was na Kaszuby do Biblioteki Publicznej Gminy Szemud im. ks. dr Leona Heyke – jednego z partnerów Depozytu Bibliotecznego!

Biblioteka od marca 2023 r. ma swoją siedzibę w niesamowitym Centrum Samorządowym w Szemudzie. Dlaczego niesamowitym? Ponieważ w tym jednym miejscy mieszkańcy znajdą m.in.: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, bibliotekę, pocztę, służby mundurowe gminy, salę kinowo widowiskową. Coś na miarę XXI wieku!

Wracając do biblioteki.
Oprócz budynku głównego, posiada 4 filie (Kielno, Łebno, Częstkowo, Bojano) i jest aktywnym miejscem animującym różne przedsięwzięcia kulturalne. Działania instytucji bardzo często bazują na promocji regionu kaszubskiego czyli m.in. wydawnictw specjalizujących się w regionaliach. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem „Lesok”, które rehabilituje społecznie poprzez integrację osób starszych ze społecznością lokalną. Biblioteka bierze udział w wielu projektach krajowych i wojewódzkich m.in. „Mała książka, wielki człowiek” czy Metropolitalna Karta do Kultury. Swoim czytelnikom zapewnia dostęp do książek elektronicznych współpracując z nami i Legimi.

Będąc na Kaszubach polecamy odwiedzić Szemud!