„Lot Sokoła” Wilbura Smitha

27 listopada, 2023

Za oknami śnieg, a w naszym czytniku gorąca Afryka!

Dzisiaj chcemy Wam zaproponować „Lot Sokoła” – pierwszy tom sagi rodu Ballantyne’ów Wilbura Smitha.

„Afryka, druga połowa XIX wieku. Do krainy dzieciństwa powraca rodzeństwo Bllantyne’ów: Robyn – misjonarka, jedna z pierwszych w Anglii kobiet, które zostały lekarkami, i Zouga – oficer armii brytyjskiej w Indiach. Pragną odnaleźć ojca, który zniknął przed laty, uciekając przed zemstą handlarzy niewolników. Podczas podróży w głąb niezbadanego kontynentu, rozdartego wojną i dręczonego epidemią, osobiste przeżycia Ballantyne’ów nieoczekiwanie zmienią bieg afrykańskiej historii.”
/opis wydawcy/

Autor Wilbur Smith spędził całą swoją młodość w Afryce i to właśnie dlatego Afryka stanowi inspirację wielu jego powieści.

Saga rodu Ballantyne’ów składa się z 5 tomów – na naszych półkach na razie znajdziecie tom 1 w dwóch częściach „Lot Sokoła 1”Lot Sokoła 2″ i tom 4 „Płacz aniołów”, ale obiecujemy uzupełnić całość.

Książka dostępna w Depozycie dzięki:

• Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Ostrowach