„Inkwizytor” Patricio Sturlese

13 listopada, 2023

Przygodę można przeżyć nawet w długi jesienny wieczór siedząc w fotelu i popijając herbatę – w końcu od czego są książki!
Właśnie żądnym przygód i dreszczyku emocji polecamy „Inkwizytora” Patricio Sturlese.

„Jesienią 1597 roku inkwizytor Angelo DeGrasso zostaje wezwany do Watykanu. W obecności Ojca Świętego, papieża Klemensa VIII, otrzymuje misję odnalezienia śmiertelnie niebezpiecznego tekstu, jedynego ocalałego egzemplarza „Necronomiconu” – szatańskiej, zakazanej przez Kościół księgi zawierającej tajną wiedzę astrologiczną. Tylko heretyk Eros Gianmaria – od czterech lat więziony w lochach Genui – wie, gdzie została ukryta. Stosując tortury, DeGrasso poznaje lokalizację kryjówki, ale „Necronomiconu” już tam nie ma – zniknął.”

…i więcej nic nie zdradzimy. Reszty dowiecie się wypożyczając „Inkwizytora” >>> tutaj

Książka dostępna w Depozycie dzięki:
Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie.