„Göring. Człowiek, który miał być następcą Hitlera”

02 lutego, 2024

„Göring. Człowiek, który miał być następcą Hitlera” to biografia naczelnego dowódcy Luftwaffe, przewodniczącego Reichstagu, premiera Prus.

Wyznaczony na następcę Hitlera, jeden z najzdolniejszych, ale i najbardziej złowieszczych ludzi Trzeciej Rzeszy.

Autorzy, Roger Manvell i  Heinrich Fraenkel, oparli się nie tylko na źródłach, ale też na rozmowach z członkami rodziny Göringa, jego współpracownikami, wrogami i służbą. Ekstrawagancki styl życia i gusta, niezwykłe zwyczaje i mundury, spryt, ambicja, brutalność – wszystko to składa się na wizerunek niebezpiecznego i kontrowersyjnego człowieka przedstawionego na tle dziejów Trzeciej Rzeszy.

Książka dostępna w Depozycie dzięki: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Zapraszamy do wypożyczania >>> tutaj