Poznaj naszych mentorów – Maria Świetlik

16 lutego, 2024
Maria Świetlik – dyrektorka ds. rozwoju fundacji. Od 2020 r. odpowiada za rozwój programu crowdfundingowego Wolnych Lektur. Antropolożka polityczności, działaczka praw cyfrowych, aktywistka na rzecz sprawiedliwości globalnej. W fundacji Wolne Lektury w latach 2012-2014 odpowiedzialna była m.in. za publikacje i projekty badawcze w ramach projektu Prawo Kultury, kampanię na rzecz reformy prawa autorskiego oraz organizację konferencji CopyCamp. Pracowała również jako koordynatorka projektów i wydawnictw w Instytucie Globalnej Odpowiedzialności i kampanierka w Akcji Demokracji. Ukończyła kurs „Prawo autorskie — legislacja, praktyka i filozofia prawa autorskiego” prowadzony przez Harvard Law School i Berkman Center for Internet and Society; kurs „Monitoring działalności organów publicznych” – kurs działań strażniczych organizowany przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska i Helsińską Fundację Praw Człowieka; szkolenie „Prawo autorskie i wolne licencje – prawo autorskie w działalności edukacyjnej, kulturalnej i w Internecie” – szkolenie zorganizowane przez Fundację Nowoczesna Polska; Szkołę Trenerów – kurs umiejętności trenerskich, w tym planowanie szkoleń, prowadzenie i ewaluacja, prowadzony przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego; Podyplomowe Studium Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim (zakres: marketing, PR, zarządzanie wydawnictwem i redakcją, zarządzanie procesem wydawniczym, rynek książki). Członkini Komisji NGO Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza”.
Zajęcia prowadzone przez Marię Świetlik:
  • program mentoringowy – open call (ze szczególnym uwzględnieniem crowdfundingu)

Zapisz się TUTAJ

#mentorka #KAK #archipelagkultury