Poznaj naszych mentorów – Zuza Gaińska

16 lutego, 2024
Zuza Gaińska – wojowniczka sztuki, aktorka, reżyser, wokalistka i – jak się okazuje – tekściarka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Uczestniczka wielu festiwali krajowych i zagranicznych (XXX Warszawskie Spotkania Teatralne, Arrivano dal Mare w Cervii, Festiwal Teatrów Eksperymentalnych w Kairze i wiele, wiele innych), czasem da się zauważyć w produkcjach telewizyjnych. Głos kilku ciekawych audiobooków („Dziecko Salonu” – pierwsza powieść Janusza Korczaka, „Grażyna” Mickiewicza, „Mroczny zakątek” i in.), była współpracowniczka Fundacji Po Drugie, dla której reżyserowała spektakle z młodzieżą w kryzysie bezdomności („Clamor Circus”, „Piotruś Punk”, „Ballady Hultajskie/Dystrykt Warszawa”).
Czasem nawet zdarza się, że reżyseruje bajki dla dzieci (Bing na żywo). Jako aktorka brala udział w projektach międzynarodowych („Homeland”, „Fasada”), współpracowała z Piotrem Cieplakiem, Maciejem Damięckim, Wojciechem Szelachowskim, Dudą Paivą, Arturem Dziurmanem i in. Przez kilka lat prowadziła zajęcia aktorskie dla dzieci i młodzieży w Studio Metro przy Teatrze Studio Buffo oraz
kilku domach kultury. Od dwóch lat poświęca się głównie muzyce (wspólne projekty jako Trupa Miejska z Konradem K’sadhu Zientarą i Rafałem Smolińskim oraz projekty z Anną Jędrzejewską). W muzyce interesuje ją połączenie tekstu z muzyką, ale nie w klasycznym ujęciu piosenkowym tylko wyśpiewanych/wygadanych opowieści, nawiązując tym do stylistyki artystów beat generation.
Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i uczyć zarówno osoby wiążące swoją przyszłość zawodową ze sceną, jak i amatorów, bo wie jak techniki aktorskie pomagają w bardzo wielu dziedzinach życia.
Zajęcia prowadzone przez Zuzę Gaińską:
  • program mentoringowy – open call
  • warsztaty kreatywne – warsztaty aktorskie z elementami utworów dramatycznych
  • warsztaty kreatywne – warsztaty muzyczno-rytmiczne z elementami wybranych utworów literackich

Zapisz się TUTAJ

#mentorka #instruktorka #KAK #archipelagkultury