„Pudełko ze szpilkami” Grażyny Plebanek

26 lutego, 2024

Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić książkę Grażyny Plebenak „Pudełko ze szpilkami”.

Grażyna Plebanek to pisarka, felietonistka, autorka sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Swoje książki publikuje w języku polskim, angielskim, holenderskim i francuskim. Zaangażowana jest w sprawy kobiet, edukacji i społecznych uwarunkowań różnic kulturowych.

„Pudełko ze szpilkami” to próba sportretowania współczesnej kobiety, która musi zmagać się z ciągle rosnącą presją ze strony otoczenia i pogodzić sprzeczne oczekiwania rodziny, przyjaciół i szefowej. To napisana z humorem opowieść o poznawaniu siebie, szukaniu własnej tożsamości i osiąganiu życiowej równowagi.

Marta na własnej skórze przekonuje się, że godzenie błyskotliwej kariery zawodowej z wychowywaniem dzieci to utopia niemająca nic wspólnego z prawdziwym życiem. Czy w takim razie wybór, jakiego będzie zmuszona dokonać, okaże się właściwy?
Nieplanowana ciąża jest dla Marty sporym zaskoczeniem. Mimo obiecującej kariery w warszawskiej firmie i perspektywy awansu decyduje się urodzić i wziąć ślub z prawie nieznanym ojcem dziecka. W podejmowaniu ważnych życiowych decyzji pomagają jej trzy przyjaciółki oraz matka, babcia i siostra bliźniaczka. Każda z kobiet dokonała odmiennych wyborów – jedna jest niepracującą matką czworga dzieci, inna kobietą sukcesu, która dzieci widuje tylko w weekendy – i dlatego każda inaczej widzi powinności Marty i stawia jej odmienne wymagania. Czy Marta znajdzie dość siły, by wyzwolić się spod ich wpływu, odkryć swoje potrzeby i poszukać własnej drogi życiowej?
/Opis wydawcy/

Książka dostępna w Depozycie dzięki:

  • Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
  • Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie

Zapraszamy do wypożyczania >>> tutaj

Załóż kartę biblioteczną >>> tutaj