Depozyt poleca: Clive Cussler

01 marca, 2024

Kolejny autor, którego książki znajdziecie do wypożyczenia w Depozycie, to Clive Cussler.

Czy wiedzieliście, że był to nie tylko pisarz i autor bestsellerowych powieści sensacyjno-przygodowych, ale również podwodny odkrywca?

Cussler z grupą ekspertów morskich i wolontariuszy NUMA (National Underwater and Marine Agency – której był założycielem) odnalazł ponad 60 wraków mających znaczenie historyczne. Po zweryfikowaniu odkryć NUMA przekazywała prawa do nich uniwersytetom lub państwom związanym z danym znaleziskiem.

Był członkiem Klubu Badaczy w Nowym Jorku oraz Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, a za wybitne dokonania w dziedzinie badań podmorskich został laureatem Nagrody Lowella Thomasa.

Clive Cussler pisał książki przez około 50 lat i przez ten cały czasu nie schodziły one z list bestsellerów.

Jego własne doświadczenia, które pozwalały tworzyć prawdopodobną fabułę i talent literacki zdecydowały o jego sukcesie. Powieści przygodowe Clive’a, których głównym bohaterem najczęściej był słynny Dirk Pitt, były tłumaczone na ok. 60 języków i publikowane w ponad 100 krajach.

Na naszych wirtualnych półkach znajdziecie obecnie:

…i obiecujemy, że będzie ich więcej!

Tytuły dostępne w Depozycie dzięki:

• Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
  • Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie
  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Skórczu
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
  • Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Nieborowie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Ostrowa
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Książki dostępna są w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Zapraszamy do wypożyczania!