Depozyt poleca: historie miłosne

15 marca, 2024

Tym razem chcemy Wam polecić kilka autorek książek pełnych pięknych historii miłosnych, romansów i namiętności!

• Mary Balogh – amerykańska mistrzyni poruszających romansów historycznych przedstawiających czasy regencji. W pełnych uroku powieściach Mary Balogh ożywa świetność XVIII- i XIX-wiecznego Londynu.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Niebezpieczny krok”
  • Connie Brockway – amerykańska autorka nastrojowych i emocjonujących romansów historycznych, osadzonych w XIX-wiecznej Anglii. Potrafi stworzyć niepowtarzalny nastrój, oddać klimat epoki i zafascynować sensacyjną intrygą i zagadką psychologiczną.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Niebezpieczny kochanek”
  • Catherine Coulter – amerykańska autorka romantycznych thrillerów i romansów historycznych.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Bliźniacy”
  • Eloisa James (pseudonim) – Mary Bly jest profesorem literatury angielskiej na Fordham University. Romanse pisze pod pseudonimem Eloisa James.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Książę jej marzeń”
  • Nicole Jordan –  pierwsze opowiadanie sprzedała w 1985 roku po czterech latach pisania i odrzucaniu wielu książek. Amerykańska autorka romansów.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Zdobyć donżuana”
  • Amanda Quick – gwiazda literatury kobiecej, autorka międzynarodowych bestsellerów. Tworzy emocjonujące, zmysłowe powieści obyczajowe i wypełnia je napięciem thrillera psychologicznego. Używa trzech różnych pseudonimów dla każdego ze swoich „światów”. Jako Jayne Ann Krentz pisze osadzone współcześnie romansy-thrillery. Dla swoich romansów historycznych używa Amandy Quick. Jayne Castle (jej panieńskie nazwisko) zarezerwowane jest dla historii paranormalnych lub osadzonych w przyszłości.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Czekaj do północy”
  • Julia Quinn – skończyła Harvard, potem studiowała medycynę na Uniwersytecie Yale. Jednak zamiast lekarzem została… jedną z największych gwiazd romansu historycznego. Jej powieści są wydawane w USA w blisko milionowych nakładach oraz wyróżniane najważniejszymi nagrodami.
    Do wypożyczenia w Depozycie: „Co słychać w Londynie”
  • Tracy Anne Warren – amerykańska autorka romansów historycznych z czasów regencji. Powieści o podstępie, skandalu i zmysłowych uniesieniach zachwycają humorem i lekkością.
    o wypożyczenia w Depozycie: „Ostatnia kochanka”

Książki tych autorek dostępne są w Depozycie dzięki m.in.:

• Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Ostrowach
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Miastku
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
  • Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
  • Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej

Książki dostępna są w katalogu bibliotecznym na zasadach dozwolonego użytku bibliotecznego. Tylko dla zweryfikowanych posiadaczy kart bibliotecznych.

Zapraszamy do wypożyczania!