Poznaj naszych mentorów – Roman Wojciechowski

07 marca, 2024

Roman Wojciechowski – urodzony w Sopocie. Od 1989 bibliotekarz w MBP Sopot. Od 1994 do 2020 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego w Sopocie. Spiritus movens Sopoteki.

Od 2021 roku Specjalista ds. wdrażania nowych technologii i przestrzeni bibliotecznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Fan nowych mediów i technologii w zastosowaniach bibliotecznych i nie tylko.

Aktywny uczestnik życia konferencyjno-bibliotecznego. Odznaka Zasłużony działacz Kultury z 2004 roku liczne nagrody za działania Biblioteki – Ikar 2018, Mistrz Promocji Czytelnictwa – miejsca medalowe od 2007 do 2015 i wiele innych. Współpracownik czasopisma Topos, Bibliotekarz Lubuski, Autograf. Autor programu wdrożenia czytników PocketBook jako usługi bibliotecznej w Sopocie i Zielonej Górze. Fan fantastyki i historii, rowerzysta, koneser ciężkiej muzy. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

Obszary, w których specjalizuje się Roman Wojciechowski, to kultura cyfrowa, nowe technologie oraz zarządzanie w kulturze.

Bieżące zgłoszenia do programu mentoringowego będzie kierować właśnie pod ten adres.

#mentor #KAK #ArchipelagKultury