Poznaj naszych partnerów – Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie

11 marca, 2024

Ośrodek Kultury Norwida – instytucja kultury Miasta Krakowa. Towarzyszy Nowej Hucie i jej mieszkańcom niemal od samego początku. Swoimi działaniami inspiruje, wzmacnia potencjał i wzajemne więzi nowohucian oraz poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją. Jej oferta powstaje przy współpracy i w oparciu o potrzeby społeczności lokalnej.

Podejmowane działania nastawione są na animację środowiska lokalnego i edukację kulturalną. Wielokierunkowa działalność na terenie Nowej Huty ma na celu pozyskiwanie i przygotowanie osób i grup do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości poprzez realizację programów edukacyjnych, artystycznych, społeczno-kulturalnych i proekologicznych skierowanych do społeczności lokalnej.

Ośrodek włącza się w procesy związane z rewitalizacją, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, a także tożsamością Nowej Huty, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego, realizuje projekty o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, współpracując z licznymi partnerami i organizacjami pozarządowymi.

Prowadzi działalność w trzech lokalizacjach: os. Górali 5 (Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa z Pracownią Animacji Ekologicznej oraz Galerią Huta Sztuki, Biblioteka Górali, Kino Studyjne Sfinks, które jest producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej), os. Górali 4 (Klub ARTzona z Pracownia Praktyk Rozwojowych), os. Złotego Wieku 14 (Kuźnia z Biblioteką).

#partnerzy #KAK #ArchipelagKultury