Warsztaty | Projektowanie gier: Jak mądrze grać w bibliotece?

11 kwietnia, 2024

Przypominamy, że już w najbliższy piątek (12 kwietnia) kolejny zjazd szkoleniowy w ramach Krakowskiego Archipelagu Kultury. Tematem tego warsztatu będzie PROJEKTOWANIE GIER.

Zajęcia poprowadzi Marcin Mitzner, dyrektor programowy GD Events, trener STOP i twórca ponad 400 gier edukacyjnych. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Akademii Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Treningu Grupowego. Realizował projekty grywalizacyjne m.in. dla Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Fundacji Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom czy Instytut Pileckiego w Berlinie. Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, Mazowieckiego Impulsu Kultury i Słoneczników Czasu Dzieci. Wykłada na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-społecznych i Szkoleń. Autor tekstów na temat gier, ich zastosowania i popularyzacji dla m.in Tekstualiów, Labib czy Nocy Bibliotek.

Celem warsztatu będzie przybliżenie różnorodnych formatów gier, które mogą wspierać pracę instytucji. Spojrzymy zarówno na gry wzmacniające działania edukacyjne jak i promocję miejsca i powiązanej z nim oferty. Osoby uczestniczące nauczą się jak rozróżniać typy istniejące typy gier i ich mechaniki oraz jak dopasowywać je do potrzeb społeczności. Efektem warsztatu będą prototypy autorskich gier, możliwe do rozwinięcia i zastosowania w rzeczywistości zawodowej.

Zapisanym uczestniczkom i uczestnikom przypominamy, że zajęcia odbywają się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1, w sali nr 53
Zajęcia ruszają o 9:00 

#KAK #ArchipelagKultury #warsztaty