Mikro-projekt I Kadrem i dymkiem

09 sierpnia, 2024

Krakowski Archipelag Kultury / Mikro-projekt

Kadrem i dymkiem – warsztaty tworzenia komiksu

Komiksy i powieści graficzne są atrakcyjną formą dla młodych czytelników – mogą pomóc zarówno w nauce czytania, jak i skupieniu uwagi starszych dzieci za pomocą obrazu towarzyszącego tekstowi. Projekt zakłada przybliżenie procesu tworzenia komiksu młodym odbiorcom, aby zaciekawić ich tą formą kontaktu z tekstem i obrazem. Głównymi celami projektu są: rozwijanie kreatywności wśród dzieci, promocja czytelnictwa, edukacja na temat komiksów jako formy sztuki i literatury oraz integracja lokalnej społeczności.

Warsztaty odbędą się dwukrotnie w 10-15 osobowych grupach. Poprowadzi je specjalista w dziedzinie komiksów, którego wynagrodzenie miałoby pochodzić z funduszu projektu.

Uczestnicy poznają sposoby obrazowania ruchu w komiksie oraz specyfikę posługiwania się komunikatem komiksowym w ramach kadru i planszy, a także zapoznają się z projektowaniem postaci komiksowych na podstawie ich cech

i rekwizytów.

Termin: 14 sierpnia, godz. 17:00

Zapisy w Filii nr 49 Biblioteki Kraków:

#KAK #ArchipelagKultury #mikroprojekty