Nowości w Depozycie: Szpital kosmiczny

18 września, 2024

James White to irlandzki twórca science fiction, który pracował jako rzecznik prasowy wytwórni sprzętu lotniczego, a po godzinach zajmował się pisarstwem.

Największą popularność przyniosła mu seria o Szpitalu kosmicznym.

Obecnie w Depozycie znajdziecie 5, z tego liczącego 12 tomów cyklu.

„Sektor Dwunasty szczyci się nową perłą. Nowoczesny Szpital Główny, skarbnica wiedzy medycznej, służy pomocą wszystkim mieszkańcom Galaktyki. Mnogość ich gatunków, a co za tym idzie chorób, wymaga jednak szczególnie wszechstronnego personelu, do którego obok ludzi należą również istoty innych klas. Wiedza i umiejętności doktora Conwaya, psychologa O’Mary i innych są nieustannie wystawiane na próbę – choćby przez dinozaura telepatę, twardego jak skała Hudlarianina czy rozpuszczającego się osobnika klasy SRTT – ale robią wszystko, by ciąg cudów medycznych, których dokonują, nie został przerwany.”
[Opis wydawcy]

Książki trafiły do Depozytu Bibliotecznego m.in. dzięki Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Zapraszamy do wypożyczania >>> tutaj