„Duch nie spadł z nieba”

06 listopada, 2023

Dzisiaj chcielibyśmy Wam polecić jeden z tytułów popularnej i chyba wszystkim znanej serii Biblioteki Myśli Współczesnej (nazywanej również Plus Minus Nieskończoność) wydawanej nieprzerwanie od 30 lat przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

Jest to książka niemieckiego neurologa i psychiatry Hoimara von Ditfurtha „Duch nie spadł z nieba”.

Z chwilą, gdy się założy i zaakceptuje fakt ewolucji chemicznej i następującej po niej ewolucji biologicznej, a także fakt postępu tej ewolucji do coraz bardziej złożonych struktur i zdolności, pojawienie się zjawisk psychicznych w toku dalszego biologicznego rozwoju staje się wydarzeniem koniecznym. A więc nasz duch musiał także zrodzić się z tego rozwoju.”
/z opisu wydawcy/

Prof. Hoimar von Ditfurth była znanym i wielokrotnie nagradzanym popularyzatorem nauki, autorem wielu monografii i publicystą naukowym.

Wypożycz >>> tutaj